Select Page

Minnesota House of Representatives

Esther Agbaje (DFL-MN)
59B
House
Susan Akland (Republican-MN)
19A
House
Kaela Berg (DFL-MN)
56B
House
Matt Bliss (Republican-MN)
05A
House
Liz Boldon (DFL-MN)
25B
House
John Burkel (Republican-MN)
01A
House
Greg Davids (Republican-MN)
28B
House
Steve Drazkowski (Republican-MN)
21B
House
Sandra Feist (DFL-MN)
41B
House
Keith Franke (Republican-MN)
54A
House
Cedrick Frazier (DFL-MN)
45A
House
Luke Frederick (DFL-MN)
19B
House
Pat Garofalo (Republican-MN)
58B
House
Emma Greenman (DFL-MN)
63B
House
Matt Grossell (Republican-MN)
02A
House
Rick Hansen (DFL-MN)
52A
House
Jessica Hanson (DFL-MN)
56A
House
Josh Heintzeman (Republican-MN)
10A
House
Kaohly Vang Her (DFL-MN)
64A
House
Jerry Hertaus (Republican-MN)
33A
House
Athena Hollins (DFL-MN)
66B
House
Spencer Igo (Republican-MN)
05B
House
Heather Keeler (DFL-MN)
04A
House
Ron Kresha (Republican-MN)
09B
House
Joe McDonald (Republican-MN)
29A
House
Erik Mortensen (Republican-MN)
55A
House
Patricia Mueller (Republican-MN)
27B
House
Anne Neu Brindley (Republican-MN)
32B
House
Mohamud Noor (DFL-MN)
60B
House
Bjorn Olson (Republican-MN)
23A
House
Gene Pelowski, Jr. (DFL-MN)
28A
House
Brian Pfarr (Republican-MN)
20A
House
Donald Raleigh (Republican-MN)
38A
House
Jordan Rasmusson (Republican-MN)
08A
House
Liz Reyer (DFL-MN)
51B
House
Zack Stephenson (DFL-MN)
36A
House
Chris Swedzinski (Republican-MN)
16A
House
John Thompson (DFL-MN)
67A
House
Rep Patty Acomb (DFL-MN)
44B
House
Minnetonka
Rep Tony Albright (Republican-MN)
55B
House
Prior Lake
Sen. Paul Anderson (Republican-MN)
12B
House
Plymouth
Rep Paul Anderson (Republican-MN)
12B
House
Starbuck
Rep Jeff Backer (Republican-MN)
12A
House
Browns Valley
Rep Kristin Bahner (DFL-MN)
34B
House
Maple Grove
Rep Cal Bahr (Republican-MN)
31B
House
East Bethel
Rep Dave Baker (Republican-MN)
17B
House
Willmar
Rep Jamie Becker-Finn (DFL-MN)
42B
House
Assistant Majority Leader
Roseville
Rep Peggy Bennett (Republican-MN)
27A
House
Assistant Minority Leader
Albert Lea
Rep Connie Bernardy (DFL-MN)
41A
House
New Brighton
Rep Robert Bierman (DFL-MN)
57A
House
Apple Valley
Rep Greg Boe (Republican-MN)
47B
House
Chaska
Rep Jeff Brand (DFL-MN)
19A
House
St Peter
Rep Hunter Cantrell (DFL-MN)
56A
House
Savage
Rep Andrew Carlson (DFL-MN)
50B
House
Bloomington
Rep Lyndon Carlson (DFL-MN)
45A
House
Crystal
Rep Michelle Christensen (DFL-MN)
39B
House
Stillwater
Rep Anne Claflin (DFL-MN)
54A
House
S South St Paul
Rep Jack Considine (DFL-MN)
19B
House
Mankato
Rep Brian Daniels (Republican-MN)
24B
House
Faribault
Rep Kurt Daudt (Republican-MN)
31A
House
Minority Leader
Zimmerman
Rep Gregory Davids (Republican-MN)
28B
House
Preston
Rep Jim Davnie (DFL-MN)
63A
House
Minneapolis
Rep Raymond Dehn (DFL-MN)
59B
House
Minneapolis
Rep Lisa Demuth (Republican-MN)
13A
House
Cold Spring
Rep Bob Dettmer (Republican-MN)
39A
House
Forest Lake
Rep Steven Drazkowski (New Republican-MN)
21B
House
Mazeppa
Rep Rob Ecklund (DFL-MN)
03A
House
International Falls
Rep Heather Edelson (DFL-MN)
49A
House
Edina
Rep Steve Elkins (DFL-MN)
49B
House
Bloomington
Rep Sondra Erickson (Republican-MN)
15A
House
Princeton
Rep Daniel Fabian (Republican-MN)
01A
House
Assistant Minority Leader
Roseau
Rep Peter Fischer (DFL-MN)
43A
House
Maplewood
Rep Mary Franson (Republican-MN)
08B
House
Alexandria
Rep Mike Freiberg (DFL-MN)
45B
House
Golden Valley
Rep Patrick Garofalo (Republican-MN)
58B
House
Farmington
Rep Aisha Gomez (DFL-MN)
62B
House
Minneapolis
Rep Steve Green (Republican-MN)
02B
House
Fosston
Rep Matthew Grossell (Republican-MN)
02A
House
Clearbrook
Rep Glenn Gruenhagen (Republican-MN)
18B
House
Glencoe
Rep Robert Gunther (Republican-MN)
23A
House
Fairmont
Rep Barb Haley (Republican-MN)
21A
House
Red Wing
Rep Laurie Halverson (DFL-MN)
51B
House
Eagan
Rep Rod Hamilton (Republican-MN)
22B
House
Mountain Lake
Rep Richard Hansen (DFL-MN)
52A
House
South St Paul
Rep Hodan Hassan (DFL-MN)
62A
House
Assistant Majority Leader
Minneapolis
Rep Alice Hausman (DFL-MN)
66A
House
St Paul
Rep John Heinrich (Republican-MN)
35A
House
Anoka
Rep Joshua Heintzeman (Republican-MN)
10A
House
Assistant Minority Leader
Baxter
Rep Kaohly Her (DFL-MN)
64A
House
St Paul
Rep Jerome Hertaus (Republican-MN)
33A
House
Greenfield
Rep Frank Hornstein (DFL-MN)
61A
House
Minneapolis
Rep Melissa Hortman (DFL-MN)
36B
House
Speaker of the House
Brooklyn Park
Rep Michael Howard (DFL-MN)
50A
House
Richfield
Rep John Huot (DFL-MN)
57B
House
Rosemount
Rep Brian Johnson (Republican-MN)
32A
House
Cambridge
Rep Sydney Jordan (DFL-MN)
60A
House
Minneapolis
Rep Tony Jurgens (Republican-MN)
54B
House
Cottage Grove
Rep Debra Kiel (Republican-MN)
01B
House
Crookston
Rep Ginny Klevorn (DFL-MN)
44A
House
Plymouth
Rep Erin Koegel (DFL-MN)
37A
House
Spring Lake Park
Rep Carlie Kotyza-Witthuhn (DFL-MN)
48B
House
Eden Prairie
Rep Jon Koznick (Republican-MN)
58A
House
Assistant Minority Leader
Lakeville
Rep Ronald Kresha (Republican-MN)
09B
House
Little Falls
Rep Sandy Layman (Republican-MN)
05B
House
Cohasset
Rep Fue Lee (DFL-MN)
59A
House
Assistant Majority Leader
Minneapolis
Rep John Lesch (DFL-MN)
66B
House
St Paul
Rep Tina Liebling (DFL-MN)
26A
House
Rochester
Rep Benjamin Lien (DFL-MN)
04A
House
Moorhead
Rep Leon Lillie (DFL-MN)
43B
House
North St Paul
Rep Todd Lippert (DFL-MN)
20B
House
Northfield
Rep Dave Lislegard (DFL-MN)
06B
House
Aurora
Rep Jamie Long (DFL-MN)
61B
House
Assistant Majority Leader
Minneapolis
Rep Eric Lucero (Republican-MN)
30B
House
Dayton
Rep Dale Lueck (Republican-MN)
10B
House
Aitkin
Rep Timothy Mahoney (DFL-MN)
67A
House
St Paul
Rep Alice Mann (DFL-MN)
56B
House
Lakeville
Rep Carlos Mariani (DFL-MN)
65B
House
St Paul
Rep Paul Marquart (DFL-MN)
04B
House
Dilworth
Rep Sandra Masin (DFL-MN)
51A
House
Eagan
Rep Joseph McDonald (Republican-MN)
29A
House
Delano
Rep Shane Mekeland (Republican-MN)
15B
House
Clear Lake
Rep Tim Miller (Republican-MN)
17A
House
Prinsburg
Rep Kelly Moller (DFL-MN)
42A
House
Shoreview
Rep Rena Moran (DFL-MN)
65A
House
St Paul
Rep Kelly Morrison (DFL-MN)
33B
House
Deephaven
Rep Jeremy Munson (Republican-MN)
23B
House
Lake Crystal
Rep Mary Murphy (DFL-MN)
03B
House
Hermantown
Rep Jim Nash (Republican-MN)
47A
House
Assistant Minority Leader
Waconia
Rep Michael Nelson (DFL-MN)
40A
House
Brooklyn Park
Rep Nathan Nelson (Republican-MN)
11B
House
Rep Anne Neu (Republican-MN)
32B
House
Assistant Minority Leader
North Branch
Rep Mohamoud Noor (DFL-MN)
60B
House
Minneapolis
Rep Larry Nornes (Republican-MN)
08A
House
Fergus Falls
Rep Paul Novotny (Republican-MN)
30A
House
Rep Tim O'Driscoll (Republican-MN)
13B
House
Sartell
Rep Marion O'Neill (Republican-MN)
29B
House
Buffalo
Rep Liz Olson (DFL-MN)
07B
House
Majority Whip
Duluth
Rep Gene Pelowski (DFL-MN)
28A
House
Winona
Rep John Persell (DFL-MN)
05A
House
Bemidji
Rep John Petersburg (Republican-MN)
24A
House
Waseca
Rep Nels Pierson (Republican-MN)
26B
House
Stewartville
Rep Dave Pinto (DFL-MN)
64B
House
St Paul
Rep Jeanne Poppe (DFL-MN)
27B
House
Austin
Rep John Poston (Republican-MN)
09A
House
Lake Shore
Rep Laurie Pryor (DFL-MN)
48A
House
Minnetonka
Rep Duane Quam (Republican-MN)
25A
House
Byron
Rep Ruth Richardson (DFL-MN)
52B
House
Mendota Heights
Rep Kristin Robbins (Republican-MN)
34A
House
Maple Grove
Rep Linda Runbeck (Republican-MN)
38A
House
Circle Pines
Rep Steve Sandell (DFL-MN)
53B
House
Woodbury